Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  NBA: Gabimi i arbitrit iu kushton Mavericksave

  Share

  NBA: Gabimi i arbitrit iu kushton Mavericksave

  Mesazh nga drilchoo.hack prej Sun May 10, 2009 7:15 am

  Një gafë e arbitrit dhe një trepikësh i saktë nga Carmelo Anthony, i kanë dhënë fitoren kontroverse me një pikë dallim ekipit të Denver Nuggets në ndeshjen e tretë gjysmëfinale të play-offit të Konferencës Perëndimore ndaj Dallas Mavericks.

  Me një sekondë të mbetur në ndeshjen e zhvilluar në Dallas, Anthony shënoi trepikësh, që i dha Denverit fitoren 106-105, por Mavericks u ankuan se arbitrit kishin gabuar gjatë një faulli më herët në ndeshje.

  Pas rishikimit të ndeshje, NBA është pajtuar për gafën e arbitrit, por rezultati ka qenë e pandryshueshëm.

  Chauncey Billups udhëhoqi tek Nuggets me 32 pikë, një më shumë se Carmelo Anthony. Ndeshja e katërt do të zhvillohet të hënën po në Dallas.

   Ora është Fri Apr 20, 2018 6:17 pm