Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Stuttgarti deklason Wolfsburgun, Bayerni prek kreun

  Share

  Stuttgarti deklason Wolfsburgun, Bayerni prek kreun

  Mesazh nga Leonardzz. prej Sat May 09, 2009 2:43 pm  Mario Gomez ka shënuar që të katër golat e fitores, në ndeshjen në të cilën Stuttgart deklasoi liderin e Bundesligës, duke e mposhtur me rezultat 4-1 për të mbajtur të hapur garën për titull.

  Sulmuesi gjerman shënoi nga dy gola në secilën pjesë (minutat: 1, 20, 63 dhe 77), me golin e parë të shënuar pas vetëm 28 sekondash lojë. Golin e nderit për Wolfsburg e shënoi sulmuesi boshnjak Edin Dzeko (36’).

  Humbjen e Wolfsburgut më së miri e ka shfrytëzuar Bayern Munichu, që shënoi fitore 3-1 në fushë të Energie Cottbus, për t’u renditur në pozitën e dytë me pikë të barabarta me liderin e tabelës.

  Edhe Hertha Berlin vazhdon t’i mbajë gjallë shpresat për titull, pasi shënoi fitore 2-0 në fushë të Bochumit.

  Kur kanë mbetur edhe tre ndeshje deri në fund të sezonit, Wolfsburgu dhe Bayerni kryesojnë me nga 60 pikë, Hertha mbledh 59 pikë në pozitën e tretë, ndërsa Stuttgarti 58 në të katërtën.

  Hamburg do të mund të barazojë pikët me Stuttgart nëse shënon fitore ndaj Werder Bremenit në derbin e nesërm të Bundesligës.

   Ora është Sat Mar 24, 2018 9:32 pm