Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Wenger nuk dëshiron të ndryshojë metodën

  Share

  Wenger nuk dëshiron të ndryshojë metodën

  Mesazh nga Leonardzz. prej Sat May 09, 2009 3:25 am  Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, thotë se ai nuk do të harxhojë para në blerje të shtrenjta, pavarësisht dështimit të Arsenalit për të fituar trofe për të katërtin sezon radhazi.

  Pas eliminimin nga Liga e Kampionëve, Wenger u gjend në një presion të rritur për të investuar në yje për plotësuar potencialin e të rinjve të tij. Edhe Almunia është shprehur se ndoshta ‘tash është koha’ për të shtuar përvojë në ekip.

  Por Wenger i mbetet besnik filozofisë së tij për ngritjen e një ekipi të aftë për të mposhtur më të mirët sërish.

  “Mendoj se duhet të keni një distancë me deklaratat e lojtarëve. Ata nuk janë menaxherë ose trajnerë. Ata janë përgjegjës për paraqitjet e tyre në fushë dhe jo për vlerësimin e përgjithshëm të ekipit”, thotë Wenger.

  “Secili lojtar dëshiron të luajë me emra të mëdhenj, pasi kjo është një lloj qetësie. Por nëse shikoni në ekipin tonë të së martës, më i vjetri në mesfushë ishte 22-vjeçar. Ata janë në mesin e katër më të mirëve në Evropë, andaj pse duhet të bëjmë panik? Mendoj se duhet t’i marrim kritikat si muhabete”, shton

   Ora është Tue Apr 24, 2018 10:10 am