Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Werder në finale të Kupës UEFA

  Share

  Werder në finale të Kupës UEFA

  Mesazh nga Leonardzz. prej Fri May 08, 2009 1:27 am  Werder Bremeni është finalisti i dytë i Kupës UEFA, pasi ka shënuar fitore me rezultat 3-2 në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales gjermane, në fushë të Hamburgut.

  Vendasit e Hamburgut kaluan të parët në epërsi me anë të sulmuesit Ivica Olic, pas 12-të minutash lojë, ndërsa Werder Bremen arriti të barazojë rezultatin që në pjesë të parë me anë të mesfushorit brazilian Diego (29’),

  Dy gola të shënuar në pjesën e dytë, së pari nga Claudio Pizzarë në minutën e 66-të, dhe pastaj nga Frank Bauman në minutën e 83-të, ishin të mjaftueshme për t’i dhënë fitoren Werderit, pavarësisht edhe një goli të vonshëm të vendasve. Olic shënoi edhe golin e dytë tre minuta para fundit të ndeshjes, por kjo nuk mjaftoi për të dërguar Hamburgun në finale.

  Werderi, kualifikohet për në finale falë më shumë golave në udhëtim, pasi rezultati i përgjithshëm nga të dyja ndeshjet ishte 3-3.

  Ekipi gjerman në finale do të takohet me ekipin ukrainas Shakhtar Donetsk, që doli fitues nga gjysmëfinalja ukrainase përballë Dinamo Kievit.

   Ora është Wed Mar 21, 2018 8:03 pm