Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  NBA: Rockets befasojnë Lakersat

  Share

  NBA: Rockets befasojnë Lakersat

  Mesazh nga Leonardzz. prej Tue May 05, 2009 2:30 pm  Houston Rockets ka befasuar liderin e Konferencës Perëndimore, Los Angeles Lakers, duke e mposhtur me rezultat 100-92 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të play-offit.

  Yao Ming shënoi 28 pikë dhe 10 kërcime për të ndihmuar ekipin e pestë të renditur në Perëndim të shënojë fitore ndaj liderit në Staples Center.

  Kobe Bryant shënoi 32 pikë për nikoqirët, por kjo nuk i ndihmoi Lakers të marrin avantazhin në ndeshjen e parë mes dy ekipeve. Ndeshja e dytë do të zhvillohet të mërkurën, edhe kësaj here në Los Angeles.

  Edhe gjysmëfinalja e Konferencës Lindore, po ashtu ka filluar në mënyrë befasuese, me Orlando Magic që bëri një rikthim drithërues gjatë ndeshjes për të mposhtur në fund kampionin në fuqi Boston Celtics, me rezultat 95-90.

  Dwight Howard mblodhi 22 kërcime dhe shënoi 16 pikë për Magic, derisa Rashard Lewis kontribuoi me 18 pikë.

  Paul Piece shënoi 23 pikë për Bostonin, që do të jetë nikoqir edhe i ndeshjes së dytë që zhvillohet të mërkurën.

   Ora është Fri Apr 20, 2018 6:16 pm