Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Henry udhëton në Bernabeu

  Share

  Henry udhëton në Bernabeu

  Mesazh nga Leonardzz. prej Sat May 02, 2009 2:26 am  Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, ka zbuluar listën e 19 personave të cilët do të udhëtojnë në Bernabeu për ndeshjen e sotme El Clasico kundër Real Madridit, dhe në skuadër është përfshirë edhe Thierry Henry.

  Francezi, pësoi një dëmtim në qafë në ndeshjes e mesjavës kundër Chelseat, edhe pse vazhdoi të qëndroi në fushë gjatë lojës.

  Testet e fundit kanë konfirmuar se francezi është i shëndetshëm dhe do të përfshihet në ekip, edhe pse pritet që ai të qëndrojë në stol, pasi Guardiola dëshiron të pushojë njërin nga treshja e famshme e tij e sulmit.

  Rafa Marquez është përjashtimi i vetëm nga emrat e njohur të ekipit. Meksikani dëmtoi gjurin e majtë gjatë të martës dhe do të qëndrojë jashtë fushe për tetë deri në dhjetë javë.

  Ekipi prej 19 lojtarësh që do të udhëtojë në Bernabeu:

  Portierë: Victor Valdes, Jorquera

  Mbrojtës: Dani Alves, Pique, Puyol, Caceres, Abidal, Sylvinho

  Mesfushorë: Xavi, Iniesta, Keita, Toure, Busquets, Hleb, Gudjohnsen

  Sulmues: Bojan, Messi, Henry, Eto’o

  Cili do të ishte formacioni më i mirë për ndeshjen El Clasico?

   Ora është Tue Mar 20, 2018 1:41 pm