Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Dunga nuk do të ftojë Ronaldon për Kupën e Konfederatave

  Share

  Dunga nuk do të ftojë Ronaldon për Kupën e Konfederatave

  Mesazh nga Leonardzz. prej Sat May 02, 2009 2:24 am  Trajneri i kombëtares së Brazilit, Carlos Dunga, tashmë ka vendosur në mendje të mos e përfshijë sulmuesin brazilian Ronaldo për Kupën e Konfederatave, garë kjo e cila do të fillojë në qershor në Afrikën e Jugut.

  Ronaldo shpresoi për një rikthim në kombëtare pas formës së mirë që po kalon në Corinthians, ku tashmë ka shënuar tetë gola në 10 ndeshje, por kjo nuk e ka bindur Dungan që të mendojë për përfshirjen e Fenomenit në skuadër.

  Madje as edhe presioni nga presidenti i vendit, e as ai nga yjet si Pele dhe Romario, duket se nuk ka pasur ndikim në vendimin e trajnerit brazilian.

  Dunga ka thënë për gazetën “Estado de Sao Paolo” se lëndimi i ndjeshëm i gjurit të Ronaldos është një faktor rreziku, pasi ai beson se ndeshjet në Kupën e Konfederatave janë shumë më të ashpra se ato në kampionatin brazilian.

  Ekipi i saktë i cili do të udhëtojë këtë verë për në Afrikën e Jugut, do të zbulohet nga Dunga më 21 maj.

   Ora është Fri Mar 23, 2018 10:31 am