Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Vazhdon gjahu për trajner të Kombëtares

  Share

  Vazhdon gjahu për trajner të Kombëtares

  Mesazh nga drilchoo.hack prej Thu Apr 30, 2009 2:26 pm

  Duket se ardhja në kryeqytetin shqiptar e ish-trajnerit të Dinamos së Tiranës, Zlatko Daliq, është më shumë për t’u ndihmuar drejtuesve të Federatës Shqiptare të Futbollit në lidhje me gjetjen e pasuesit të Arie Haan.

  Lista e gjatë e trajnerëve pretendentë tashmë është shkurtuar, ndërsa emri që qarkullon në mediat shqiptare është kroati Branko Ivankoviq.

  Ivankoviq ka qenë trajner i Rjekës, Vartesit dhe Hannoverit, ndërsa prej kombëtareve e ka drejtuar Iranin, me të cilin në vitin 2006 u kualifikua në Kampionatin Botëror në Gjermani.

  Pas Iranit, Ivankoviq ka udhëhequr skuadrën e suksesshme kroate Dinamo Zagreb deri në vitin 2008. Mësohet se kroati është njëri nga më të preferuarit e presidentit të FSHF-së, Armand Duka.

   Ora është Thu Apr 19, 2018 11:35 am