Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Valencia fiton derbin

  Share
  avatar
  KosovaPower
  Super Moderator
  Super Moderator

  Valencia fiton derbin

  Mesazh nga KosovaPower prej Sun Apr 19, 2009 1:45 pm

  Valencia fiton derbin
  Skuadra e Valencias ka shënuar fitore me rezultat prej 3-1 në ndeshjen e zhvilluar të dielën në Mestalla kundër Sevillas.

  Mysafirët nga Sevilla shënuan të parët me anë të Julien Escudes (9’), mirëpo ky ishte i vetmi gol që shënoi skuadra andaluziane në këtë përballje.

  Pa përfunduar pjesa e parë (45’+2) u akordua një penallti në favor të vendasve, të cilin e shndërroi në gol David Villa.

  Në pjesën e dytë u akordua sërish penallti për Los Che, ndërsa këtë radhë ekzekutues ishte Mata (83’).

  Rezultatin përfundimtar në këtë ndeshje me shumë kartonë të verdhë dhe një të kuq (Adriano Correia, 44’), e vendosi Pablo Hernandez (90’+3).

   Ora është Mon Apr 23, 2018 6:50 pm