Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Vettel triumfon në garën e Shangait

  Share
  avatar
  KosovaPower
  Super Moderator
  Super Moderator

  Vettel triumfon në garën e Shangait

  Mesazh nga KosovaPower prej Sun Apr 19, 2009 6:53 am

  Vettel triumfon në garën e Shangait
  Piloti gjerman i skuderise “Red Bull”, Sebastian Vettel, pas fitores së të dielës për Çmimin e Madh të Shangait, nuk është befasi që të konsiderohet si pasardhësi i Michael Schummacher.

  21- vjeçari ka zhvilluar një garë të përsosur pavarësisht shiut të rëndë, duke arritur kohën më të mirë prej 1:57:43 dhe duke lëne pas pretendentët tjerë.

  Në vendin e t dytë është renditur piloti tjetër i “Red Bull”, Mark Webber, ndërkohe që fituesi i garave të para Janson Button me “Brawn Mercedes” ka zënë vendin e tretë.

  Kampioni i botës ne fuqi, Luis Hamilton ka zënë vetëm vendin e gjashtë, ndërkohë që skuderia “Ferrari” ka qene e pafat pasi piloti i saj Felipe Massa është tërhequr nga gara në xhiron e njëzet. /tch/telegrafi/

   Ora është Tue Apr 24, 2018 10:05 am