Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Formacioni më i mirë nga Juventusi dhe Interi

  Share

  Formacioni më i mirë nga Juventusi dhe Interi

  Mesazh nga Leonardzz. prej Sat Apr 18, 2009 4:11 am
  Të shtunën mbrëma në Stadio Olimpico të Torinos takohen rivalët e përbetuar, Juventus dhe Inter, në ‘Derby d'Italia’. Megjithatë nëse do t’u jepej mundësia që ta zgjidhnit formacionin më të mirë duke marrë lojtarë nga dy skuadrat, kë do ta kishit zgjedhur?


  Formacioni: 4-4-2

  Portier: Julio Cesar (Inter)

  Mbrojtës: Maicon (Inter), Cristian Chivu (Inter), Cordoba (inter), Davide Santon (Inter)

  Mesfushorë: Patric Viera (Inter), Javier Zanetti (Inter), Esteban Cambiasso (Inter), Luis Figo(Inter)

  Sulmues: Zlatan Ibrahimovic (Inter), Cruz(Inter)

  Trajner: Jose Mourinho (Inter)

  Formacioni 4-3-3
  __________________________________________________________________________________________________________

  Portjer : Gianluigi Buffon

  Mbrojtës : Jonathan Zebina (Juventus),Nicola Legrottaglie (Juventus),Giorgio Chielini(Juventus)

  Mesfushor : Marco Marchioni(Juventus),Christian Paulsen(Juventus),Pavel Nedved(Juventus)

  Sulmuess : Carvalio Amauri (Juventus),David Trezeguet(Juventus),Aleksander Delpiero(Juventus)

  Tranier : Cladio Ranieri

   Ora është Fri Mar 23, 2018 10:49 am