Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  KiA Cee’d me fytyrë të re, por motor të njëjtë

  Share
  avatar
  KosovaPower
  Super Moderator
  Super Moderator

  KiA Cee’d me fytyrë të re, por motor të njëjtë

  Mesazh nga KosovaPower prej Fri Jul 17, 2009 11:54 am

  Para premierës zyrtare në panairin e automjeteve në Frankfurt, ka ‘rrjedhur’ fotografia e pjesës së përparme të KiA Cee’d, të cilin e ka skicuar ish-dizajneri i Audi, Peter Schreyer.
  Ndryshimi më i madh në modelin e ri është në pjesën e përparme- me parakolpin e ri dhe me maskën e bukur.

  Me këtë veprim, Cee’d më së miri përshtatet me modelet aktuale (Forte dhe Magentis). Ndërkohë njoftohet se sa i përket motorizimit nuk do të ketë diçka të re, sepse modelet aktuale i plotësojnë të gjitha kërkesat.

  Motori me benzinë ka karakteristikat e mëparshme: 1.4 me 109 KF, 1.6 me 122 KF dhe 2.0 me 140 KF. Ndërsa motori me naftë ka këto performanca: 1.6 CRDi me 115 KF dhe 2.0 CRDi me 140 КF.

  Detajet tjera do të bëhen të ditura gjatë prezantimit zyrtar në panairin Frankfurt Motor Show.

   Ora është Sat Mar 24, 2018 5:30 pm