Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Zyrtare: Del Piero te Juve deri në vitin 2011

  Share
  avatar
  KosovaPower
  Super Moderator
  Super Moderator

  Zyrtare: Del Piero te Juve deri në vitin 2011

  Mesazh nga KosovaPower prej Fri Jul 17, 2009 11:47 am

  Legjenda e Juventusit, Alessandro Del Piero, e ka vazhduar kontratën e tij edhe për një vit tjetër.
  Kontrata e kapitenit përfundonte në vitin 2010, mirëpo Bianconerët vendosën t’ia vazhdonin edhe për një vit tjetër kontratën ikonës bardhezi.

  “Del Piero e ka rinovuar kontratën me Juventusin deri në vitin 2011. Kapiteni ka nënshkruar kontratë të re mëngjesin e sotëm, e cila do ta mbajë atë edhe një vit shtesë nga data e skadimit të kontratës së tij paraprake”, shkruan në deklaratën zyrtare të klubit.

  Ndërkohë, Djaloshi i Artë ka shprehur gëzimin e tij për vazhdimin e kontratës dhe shpreson të japë më të mirën nga vetja në dy sezonet e ardhshme.

  “Mund ta konfirmoj lumturinë dhe krenarinë time me këtë marrëveshje që do të më mbajë këtu edhe një vit më shumë. Ky është një motivim i madh për mua sepse gjithmonë kam punuar shumë dhe do ta jap më të mirën nga vetja”.

  “Unë po luaj në njërin nga klubet më të mëdha në Evropë dhe jam i ngazëllyer për këtë. Ishte një marrëveshje e shpejtë. Dëshiroj të shkruaj edhe disa faqe të historisë me këtë klub”, ka thënë Del Piero për “Sky Sport Italia”.

   Ora është Thu Mar 22, 2018 2:05 am