Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  VW Golf VI ABT GTI Sportsline VS4-R

  Share
  avatar
  KosovaPower
  Super Moderator
  Super Moderator

  VW Golf VI ABT GTI Sportsline VS4-R

  Mesazh nga KosovaPower prej Fri Jul 17, 2009 1:12 am

  Mjeshtërve botërorë për modifikimin e automjeteve nuk u është dashur shumë kohë të fusin në duart e veta edhe Golfin më të ri GTI të gjeneratës së gjashtë.
  Kështu kompania e njohur ABT këto ditë ka paraqitur një Golf VI që të lë pa frymë. Që në shikim e parë shihen një varg ndryshimesh në pamjen e jashtme të automjetit, është më agresiv me disa detaje të cilat zbulojnë edhe kuajt fuqi shtesë të tij.

  Edhe motorizimi është mbresëlënës. Në fakt, ekzistojnë versione të motorëve të përpunuar. Versioni i parë ka përjetuar rritjen e 210 KF standard në 260 KF, derisa për ata të cilët as kjo nuk u mjafton është bërë edhe versioni S. Po ua merr mendja, ka edhe më shumë kuaj fuqi. Versioni S zhvillon hiq më pak se 300 KF dhe deri në 100 kilometra në orë arrin për më pak se gjashtë sekonda.

  Automjeti është lëshuar për 30 milimetra e për frenim përkujdeset sistemi i fuqishëm i frenimit i kompanisë ABT.

  Shihni edhe videon e mëposhtme për ndryshimet që i ka pësuar.

   Ora është Tue Apr 24, 2018 5:07 pm