Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Edhe LG bëhet me dyqanin e vet online

  Share
  avatar
  KosovaPower
  Super Moderator
  Super Moderator

  Edhe LG bëhet me dyqanin e vet online

  Mesazh nga KosovaPower prej Thu Jul 16, 2009 6:36 am

  Se dyqanet e aplikacioneve dhe materialeve tjera për celularë po dalin “si kërpudhat pas shiut” dëshmon edhe lansimi i një shërbimi të tillë nga kompania LG.
  Duke ndjekur hapat e Apple, e më pas edhe të prodhuesve tjerë, edhe LG ka hapur dyqanin e vet online të aplikacioneve dhe përmbajtjeve tjera të dedikuara për celularë.

  Për fillim, shërbimi do të jetë i qasshëm në Kore, Malajzi, Singapor dhe Australi, mirëpo deri në fund të vitit është paralajmëruar lansimi i tij edhe në tregun e Amerikës Jugore. Tregu amerikano-verior, ku dominojnë Apple e RIM, nuk hyn në planet e tanishme të kompanisë.

  Tani për tani në shërbim gjenden 1.400 aplikacione, derisa 100 prej tyre janë pa pagesë. Deri në fund të vitit planifikohet të shtohen edhe 600 aplikacione.

   Ora është Wed Mar 21, 2018 8:25 pm