Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Del Piero mbyll karrierën me Juven në vitin 2011

  Share
  avatar
  KosovaPower
  Super Moderator
  Super Moderator

  Del Piero mbyll karrierën me Juven në vitin 2011

  Mesazh nga KosovaPower prej Thu Jul 16, 2009 6:10 am

  Kontrata aktuale e ikonës së Juventusit, Alessandro Del Piero, përfundon në vitin 2010, mirëpo sipas njoftimeve të fundit 34-vjeçari do të qëndrojë në skuadër edhe një vit më shumë.
  Sky Sport 24” njofton se menaxherët e klubit janë duke menduar për vazhdimin e kontratës së kapitenit legjendar dhe gjithçka pritet të zgjidhet shumë shpejtë.

  Vazhdimi i kontratës edhe për një vit, do ta shihte Del Pieron duke luajtur me fanellën bardhezi deri në vitin 2011, dhe pas kësaj do t’i japë fund qëndrimit 18 vjeçar te Zonja e Vjetër, ndërsa ai mund të luajë në MLS-në amerikane.

  Del Piero është transferuar te Juventusi në vitin 1993 dhe mban rekordin për numrin e paraqitjeve dhe për golat e shënuar me fanellën bardhezi.

  Djaloshi i Artë ka fituar pesë Scudetto, një titull të Ligës së Kampionëve, një Superkupë të Evropës, një Kupë të Italisë dhe katër Superkupa të Italisë.

  Veç tyre, Del Piero ka fituar edhe shumë çmime personale, por për ironi asnjëherë nuk e ka fituar Topin e Artë.

   Ora është Thu Mar 22, 2018 8:55 pm