Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Liverpool kishte menduar të transferojë Owenin

  Share
  avatar
  KosovaPower
  Super Moderator
  Super Moderator

  Liverpool kishte menduar të transferojë Owenin

  Mesazh nga KosovaPower prej Sun Jul 12, 2009 6:59 pm

  Menaxheri i Liverpoolit, Rafael Benitez, do të mund të nënshkruante sërish me ish-sulmuesin e të kuqve, Michael Owen, nëse 29-vjeçarit do t’i ishte ofruar vend në ekipin e parë.
  “Ne kishim kontakte me njerëz të ndryshëm dhe ishin duke e analizuar situatën. Por nëse dëshironi të luani me Torres dhe Gerrard, atëherë nuk ka shumë hapësirë për lojtarë të tjerë”, ka thënë Benitez.

  “Kur e bleva prapë Robbie Fowler, ishte një situatë tjetër. Ne jemi duke shikuar dikë, i cili mund të kuptojë rolin e tij qartas dhe ka realizim të mirë. Por ne e kemi Kupën Botërore vitin e ardhshëm dhe të gjithë top-lojtarët dëshirojnë të luajnë. Në pozitën e tij, do të ishte vështirë për Owen të luajë çdo javë në Liverpool”, ka përfunduar Benitez.

  Owen, i mbetur si lojtar i lirë nga Newcastle në fund të sezonit, javën e kaluar befasisht nënshkroi kontratë dyvjeçare me Manchester United.

   Ora është Fri Mar 23, 2018 10:38 am