Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Webber fitues i Çmimit të Madh të Gjermanisë

  Share
  avatar
  KosovaPower
  Super Moderator
  Super Moderator

  Webber fitues i Çmimit të Madh të Gjermanisë

  Mesazh nga KosovaPower prej Sun Jul 12, 2009 5:58 pm

  Piloti i Red Bull, Mark Webber, ka dalë fitues i Çmimit të Madh të Gjermanisë në Nurburgring.
  Ishte kjo fitorja e parë në Gjermani e Webber në karrierën e tij në Formula 1, ku ka konkurruar si pilot i Renaultit dhe Red-Bullit.

  Vendin e dytë e zuri bashkanëtari i skuterisë Red Bull, Sebastian Vettel, ndërsa vendin e tretë e zuri piloti i Ferrarit, Felipe Massa.
  Pikë kanë fituar edhe Nico Rosberg, Jenson Button, Rubens Barrichello, Fernando Alonso dhe Heikki Kovalainen.
  Pas kësaj gare në klasifikimin e përgjithshëm të piloteve kryeson Button me 68 pikë i ndjekur nga Vettel me 47 pikë dhe Webber me 45.5 pike. Ndërsa në klasifikimin e përgjithshëm të konstruktorëve kryeson Brawn-Mercedes me 112 pikë, RBR-Renault 92.5, Toyota 34.5 dhe Ferrari me 32 pikë.

   Ora është Thu Feb 22, 2018 3:54 pm