Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Xavi kërkon transferimin e Ribery

  Share
  avatar
  KosovaPower
  Super Moderator
  Super Moderator

  Xavi kërkon transferimin e Ribery

  Mesazh nga KosovaPower prej Sun Jul 12, 2009 5:34 pm

  Dy rivalët e La Ligas, Barcelona dhe Real Madridi, kanë qenë në konkurrim për ta transferuar superyllin e Bayern Munichut, Franck Ribery, ndërsa mesfushori i Barcës, Xavi, ka kërkuar nga drejtuesit e klubit që të bëjnë më shumë për ta sjellë francezin në Camp Nou.
  “Të kesh një lojtar të tillë në krah është e jashtëzakonshme. Ne e kemi përjetuar kualitetin e tij kur luajtëm kundër Bayernit (në Ligën e Kampionëve) dhe e shihnim se të gjitha rreziqet vinin nga ana e tij dhe atëherë kur ai e kishte topin. Do të ishte privilegj të luaja me të”.

  “Unë nuk jam ai që vendos, mirëpo nëse nevojitet ndonjë shtytje për Riberyn unë do ta bëja”, ka thënë Xavi për “El Mundo Deportivo”.

   Ora është Tue Mar 20, 2018 1:42 pm