Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Juventusi do të luajë si Barcelona

  Share
  avatar
  RimnicCk.
  Super Moderator
  Super Moderator

  Juventusi do të luajë si Barcelona

  Mesazh nga RimnicCk. prej Sun Jul 05, 2009 2:18 pm  Trajneri taktik i Asociacionit Futbollistik të Italisë, Franco
  Ferrari, beson se në sezonin e ardhshëm Juventusi do të luajë sikurse
  Barcelona duke u ofruar spektakël tifozëve bardhezi.
  Trajneri
  i Zonjës së Vjetër, Ciro Ferrara, është njëri nga studentët e Ferrarit,
  ndërsa ky i fundit pohon se Bianconerët do të shfaqin futboll fantastik
  në sezonin e ri.

  “Juve do ta mbajë shumë topin. Do të ketë pasime të shkurtra, duke
  lëvizur vazhdimisht topin dhe duke pritur mundësinë për ta dënuar
  kundërshtarin. Stili i lojës së Juves do të jetë sikurse ai i
  përfaqësues së Spanjës, Barcelonës, ose Milanit (në formën më të mirë)
  nën udhëheqjen e Ancelottit”, ka thënë Ferrari për “Tuttosport”.

  Sipas Ferrarit, ikona e Juves, Alessandro Del Piero, duhet t’i
  përshtatet stilit të ri të lojës, sepse ai është mësuar të luajë pas
  sulmuesit, ndërsa këtë gjë tani do ta bëjë Diego, dhe ai duhet të
  shndërrohet në sulmues tipik.

   Ora është Fri Mar 23, 2018 5:15 am