Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Dunga: Ishim superior ndaj Italisë

  Share
  avatar
  KosovaPower
  Super Moderator
  Super Moderator

  Dunga: Ishim superior ndaj Italisë

  Mesazh nga KosovaPower prej Mon Jun 22, 2009 6:08 am

  Trajneri i Brazilit, Carlos Dunga, është më se i kënaqur me
  paraqitjen e ekipit të tij në ndeshjen e mbrëmshme të Kupës së
  Konfederatave, ndaj Italisë.
  Brazili shkatërroi Italinë me
  rezultat 3-0 në ndeshjen e fundit grupore të kësaj gare, duke e
  eliminuar atë nga vazhda e mëtejme. Fitorja ishte e dyta për Brazilin
  ndaj kampionit të botës brenda katër muajve.

  “Italia u përpoq të kontrollojë ndeshjen duke mbajtur topin. Iu thash
  lojtarëve se duhet të përqendrohemi çdo minutë dhe të bëjmë presion
  ndaj kundërshtarit. Në fund, ishim superior në të gjithë fushën dhe
  duhej të ishim për të mposhtur kampionin e botës. U përgatitëm vërtet
  mirë për këtë ndeshje” ka thënë Dunga.

   Ora është Thu Mar 22, 2018 9:16 pm