Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Everton gati ofertën për Owen

  Share
  avatar
  KosovaPower
  Super Moderator
  Super Moderator

  Everton gati ofertën për Owen

  Mesazh nga KosovaPower prej Mon Jun 22, 2009 6:06 am

  Evertoni është duke mbyllur ofertën për sulmuesin e Newcastle United, Michael Owen. Sunday
  Mirror shkruan se menaxheri i Evertonit, David Moyes, në pamundësi për
  të pasur buxhetin financiar të shumë ekipeve tjera, dëshiron të sjellë
  Owen në radhët e veta, i cili është pa kontratë nga fundi i këtij
  sezoni.

  Moyes bëri një tentim të pasuksesshëm për të nënshkruar me anglezin
  gjatë verës së kaluar, dhe dëshiron të sjellë 29-vjeçarin në klub këtë
  verë.

  Edhe pse do të jetë vështirë, për shkak të së kaluarës së lojtarit në
  klubin rival të qytetit, Liverpoolin, Moyes beson se Evertoni është
  opsioni më i mirë për lojtarin.

  Everton përfundoi dy sezonet e fundit në pozitën e pestë të tabelës dhe
  u kualifikua për në Europa League, dhe mund të jetë edhe një rast i
  mirë për Owen të rikthehet edhe në kombëtaren angleze për Botërorin
  2010.

   Ora është Sat Mar 24, 2018 9:34 pm