Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Brazili ‘eliminon’ Italinë

  Share
  avatar
  KosovaPower
  Super Moderator
  Super Moderator

  Brazili ‘eliminon’ Italinë

  Mesazh nga KosovaPower prej Sun Jun 21, 2009 3:38 pm

  Italia është mposhtur me rezultat 3-0 në ndeshjen e fundit të
  grupit B të Kupës së Konfederave nga Brazili, duke humbur edhe rastin
  për t’u kualifikuar për në gjysmëfinale të kësaj gare.

  ndeshjen tjetër të grupit, Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë
  mposhtur befasisht Egjiptin me rezultat 3-0, duke siguruar kështu
  biletën për në gjysmëfinalen e Kupës së Konfederatave.

  Brazil – Itali

  Brazil ka shkëlqyer edhe në ndeshjen e tretë të Kupës së Konfederatave,
  duke mposhtur kampionin e botës me rezultat të thellë, 3-0, që të tre
  golat e shënuar në pjesën e parë.

  Sulmuesi i Sevillas, Luis Fabiano, shënoi dy gola për Brazilin (37’ dhe
  43’), derisa një gol tjetër erdhi ‘dhuratë’ për brazilianët nga
  mbrojtësi italian Andrea Dossena, i cili shënoi në rrjetën e gabuar
  (45’).

  Pavarësisht fitores së Brazilit, është Italia ajo që dominon në lajmin,
  pasi përfundon në pozitën e tretë të grupit dhe eliminohet nga gara e
  mëtejmë.

  SHBA – Egjipti

  Pas dy humbjeve radhazi, Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shënuar
  fitoren e parë dhe më vendimtaren, e cila e kualifikon këtë kombëtare
  për në gjysmëfinale të garës.

  Duke ditur se vetëm një fitore e thellë do të mund t’i shpëtonte nga
  eliminimi, ekipi i trajnerit Bob Bradley bëri saktësisht atë që duhej,
  mposhti favoritin, Egjiptin, me rezultat 3-0.

  SHBA-të kontrolluan gjithë pjesën e parë, por shënuan vetëm një gol, përmes Charlie Davies në minutën e 21-të.

  Pjesa e dytë e ndeshjes solli dy gola të tjerë. Djali i trajnerit
  Michael Bradley dyfishoi rezultatin në minutën e 63-të, para se një gol
  tjetër me kokë nga Clint Dempsey tetë minuta më vonë, t’ua sigurojë
  kualifikimin e mëtejmë SHBA-ve.

  Brazili kryeson grupin me pikë të plota, nëntë nga tre ndeshje. SHBA-të
  mbajnë pozitën e dytë me tre pikë, sa kanë edhe dy ekipet tjera, Italia
  dhe Egjipti, por që amerikanët kualifikohen për në gjysmëfinale falë
  diferencës më pozitive të golave.

  Brazili në gjysmëfinale do të takohet me nikoqirin e kësaj gare,
  Afrikën e Jugut, ndërsa SHBA do të ndeshet me kampionin e Evropës,
  Spanjën.

   Ora është Mon Apr 23, 2018 6:44 pm