Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  F1: Vettel fitues i ÇM të Britanisë

  Share
  avatar
  KosovaPower
  Super Moderator
  Super Moderator

  F1: Vettel fitues i ÇM të Britanisë

  Mesazh nga KosovaPower prej Sun Jun 21, 2009 3:34 pm

  Ngasësi i Red Bull, Sebastian Vettel, ka dalë të jetë fituesi i
  garës së radhës në Formula 1 për Çmimin e Madh të Britanisë së Madhe.
  Për
  gjermanin triumfi në Silverstone ishte i treti në karrierën e tij dhe i
  dyti i këtij sezoni. I dyti garën e ka përfunduar ngasësi tjetër i Red
  Bull, Mark Webber, ndërsa i treti në cak arriti Rubens Barrichello nga
  Brawn GP.

  Lideri i klasifikimit të ngasësve, Jenson Button, përfundoi garën i
  gjashti. Anglezi, i cili garon për Brawn GP, kryeson me 64 pikë, duke
  lënë prapa shokun e skuadrës, Barrichello, i cili mbledh 41 pikë.

  Fituesi i garës së sotme, Sebastian Vetten, tash mbledh 39 pikë në pozitën e tretë.

   Ora është Thu Mar 22, 2018 1:17 pm