Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Santon përfshihet në ekipin për Kupën e Konfederatave

  Share

  Santon përfshihet në ekipin për Kupën e Konfederatave

  Mesazh nga Leonardzz. prej Fri Jun 05, 2009 2:56 pm  Santon përfshihet në ekipin për Kupën e Konfederatave
  Davide Santon do të jetë pjesë e turneut të parë ndërkombëtar me fanellën e serinorëve të Italisë, pasi trajneri i kombëtares italiane, Marcello Lippi, e ka përfshirë lojtarin e Interit në ekipin që do të luajë në Kupën e Konfederatave.

  Marcello Lippi ka vendosur ta përfshirë mbrojtësin e ri të Interit, Davide Santon, edhe në ekipin e tij për Kupën e Konferedeatave, pasi që më herët e futi atë në listën e lojtarëve edhe për miqësoren e të shtunës kundër Irlandës së Veriut.

  Trajneri fitues i Kupës Botërore, zbuloi dy lista një javë më parë, një listë të përbërë kryesisht prej debutuesve të cilët do të jenë të përfshirë vetëm për miqësore, dhe një tjetër që përfshinte lojtarë më me përvojë, dhe të cilëve u është garantuar vend për në Kupën e Konfederatave.

  Ja lista e plotë e lojtarëve që do të jenë pjesë e Kupës së Konfederatave:

  Portierë: Amelia, Buffon, De Sanctis

  Mbrojtës: Cannavaro, Chiellini, Zambrotta, Dossena, Legrottaglie, Gamberini, Grosso, Santon

  Mesfushorë: Camoranesi, De Rossi, Pirlo, Gattuso, Montolivo, Palombo

  Sulmues: Gilardino, Iaquinta, Pepe, Quagliarella, Toni, Rossi

   Ora është Fri Mar 23, 2018 5:16 am