Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Anglia fillon kampanjën për Botërorin 2018

  Share

  Anglia fillon kampanjën për Botërorin 2018

  Mesazh nga Leonardzz. prej Tue May 19, 2009 5:28 am  Legjenda e futbollit anglez, David Beckham, së bashku me kryeministrin britanik Gordon Brown, kanë filluar sot edhe zyrtarisht kampanjën për të marrë organizimin e Kampionatit Botor 2018.

  Krahas David Beckham në ceremoninë u paraqit edhe Wayne Rooney si dhe anëtarë të gjeneratës të cilët në vitin 1966 fituam kampionatin botëror.

  “Është një moment i qëlluar për Anglinë për të organizuar Kampionatin Botëror. Kemi traditë e cila nuk është inferiore ndaj asnjë tjetre, disa prej klubeve tona më të mira garojnë me sukses me pjesën tjetër të botës. Jemi shtëpi e disa prej më të mirëve të futbollit”, ka thënë me këtë rast kryeministri britanik.

   Ora është Tue Mar 20, 2018 1:47 pm