Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Chelsea shënon fitoren e radhës

  Share

  Chelsea shënon fitoren e radhës

  Mesazh nga Leonardzz. prej Sun May 17, 2009 2:02 pm  Blutë nga Londra kanë shënuar fitore me rezultat prej 2-0, në ndeshjen e zhvilluar të dielën në Stamford Bridge kundër Blackburn Rovers.

  Chelsea e filloi bindshëm takimin dhe shumë shpejt (4’) arriti deri te goli i avantazhit, ndërsa golashënues ishte Florent Malouda.

  Goli i dytë për vendasit erdhi në minutën e 59-të, kur sulmuesi Nicola Anelka e mposhti portierin mysafir, Paul Robinson.

  Kjo fitore e Chelseat vlen sa për statistika, pasi që titulli i Ligës Premier është përcaktuar, ndërsa vendi i dytë në tabelë mbahet me xhelozi nga Liverpooli, i cili gjendet tre pikë larg, kur ka mbetur vetëm edhe një xhiro për t’u zhvilluar.

   Ora është Sun Apr 22, 2018 9:57 pm