Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Fitore e lehtë e Liverpoolit

  Share

  Fitore e lehtë e Liverpoolit

  Mesazh nga Leonardzz. prej Sun May 17, 2009 1:59 pm  Skuadra e Liverpoolit ka shënuar fitore të lehtë prej 2-0 në fushën mysafire të West Bromwichit, për të ruajtur me siguri pozitën e dytë në tabelë.

  Kapiteni i Të Kuqve, Steven Gerrad e kaloi skuadrën mysafire në epërsi në minutën e 28-të, ndërsa në pjesën e dytë (63’), Dirk Kuyt dyfishoi epërsinë dhe ky doli të ishte edhe rezultat përfundimtar i ndeshjes.

  Të shtunën Manchester Unitedi u shpall kampion i Ligës Premier duke ia pamundësuar Liverpoolit edhe këtë sezon që ta fitojë Kampionatin anglez, dhe krejt çka u mbetet Redsave është pozita e dytë në tabelë, e cila çon në mënyrë direkte në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

  Nga ana tjetër West Bromwichi me këtë humbje u përshëndet nga elita e futbollit anglez, pasi që edhe matematikisht humbi shanset për të qëndruar në Ligën Premier në sezonin e ardhshëm.

   Ora është Sat Apr 21, 2018 7:15 am