Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Guardiola ndërron formacionin

  Share

  Guardiola ndërron formacionin

  Mesazh nga Leonardzz. prej Sun May 17, 2009 4:46 am  Pas humbjes së Real Madridit të shtunën mbrëma, Barcelona është shpallur edhe matematikisht fituesi e titullit të La Ligës, dhe kjo ka ndikuar edhe në ndërrimin e formacionit, i cili do të ndeshet të dielën me Mallorcan.

  Trajneri i Blaugranëve, Pep Guardiola, kishte zgjedhur të gjithë lojtarët që i kishte në dispozicion për ndeshjen që Barca e luan si mysafir, mirëpo pas sigurimit të titullit, ai ka bërë disa ndryshime dhe i ka lënë të pushojnë disa lojtarë, si Gerard Pique, Yaya Toure, Xavi, Lionel Messi dhe Jose Manuel Pinto, të cilët pritet të pushojnë deri në finalen e Ligës së Kampionëve.

  Puyol është kthyer nga lëndimi dhe ndoshta ka nevojë pak për lojë, derisa Guardiola shpreson që Samuel Eto’o në këto ndeshjet e mbetura ta kthejë formën e humbur në disa takime të fundit.

  Trajneri i ka ftuar edhe disa lojtarë nga skuadra e të rinjve: Xavi Torres, Abraham, Thiago, Jeffren dhe Fontas.

   Ora është Mon Apr 23, 2018 6:36 pm