Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Parma rikthehet në Serie A

  Share

  Parma rikthehet në Serie A

  Mesazh nga dannchee prej Sat May 16, 2009 2:57 pm

  Ekipi i Parmës është rikthyer në Serie A pas vetëm një viti të kaluar në Serie B, pasi ka siguruar pozitën e dytë në tabelë.

  Në ndeshjen e fundit Parma barazoi me rezultat 2-2 në udhëtimin tek Cittadella dhe me 72 pikë të grumbulluara tashmë është e paarritshme kur kanë mbetur edhe dy ndeshje deri në fund të sezonit.

  Hera e fundit kur Parma u rikthye në Serie A ishte para 19 vitesh, pas të cilës ra nga liga vetëm vitin e kaluar, pasi fitoi 4 trofe ndërkombëtar gjatë kësaj periudhe.

  Në vitet e vonshme të 90-ta, Parma ishte një prej klubeve më të mira në Itali, ndërsa për të kanë luajtur edhe Fabio Cannavaro, Gianluigi Buffon dhe Lilian Thuram. Gjatë kësaj periudhe ata fituan Kupën e Italisë dhe Kupën UEFA.

  Në Serie A do të promovohet edhe Bari, që e siguroi atë që në javën e kaluar. Ekipi i tretë që do të luajë në Serie A sezonin e ardhshëm, mbetet të caktohet përmes play-offit.

   Ora është Sat Mar 24, 2018 9:30 pm