Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  X-Walkman, konkurrenca e iPod Touch

  Share

  X-Walkman, konkurrenca e iPod Touch

  Mesazh nga dannchee prej Fri May 15, 2009 2:00 pm

  Kompania japoneze Sony zyrtarisht ka paraqitur serinë e re të vet të X-Walkman me ekranet OLED të cilët në treg do të duhej të janë një konkurrencë serioze për pajisen iPod Touch të kompanisë Apple.
  Mirëpo, Sony me linjën e re të Walkman-ëve me ekrane OLED i ka tejkaluar pajisjet shumë të popullarizuara iPod Touch të kompanisë Apple të cilat kanë ekrane LED.

  Sony X-Walkman ka ekran prej tre inçësh dhe mbështetje për Wi-Fi, si dhe mbështet formatet MP3, WMA e AAC. Ka procesor të avancuar të zërit, S-Master i cili eliminon zhurmën edhe atëherë kur dëgjoni muzikën me zë jashtëzakonisht të lartë.

  Seria X-Walkman në tregun botëror del në mesin e muajit qershor, derisa blerësit do të kanë në dispozicion dy versione të pajisjes, atë 16-gigabajt Sony NWZ- X1051 me çmim prej 299 dollarëve amerikanë, si dhe Sony NWZ- X1061 me 32 gigabajt memorie me çmim prej 399 dollarë.


   Ora është Sat Mar 24, 2018 9:33 pm