Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Ne porten e parajses (Gtheka)

  Share

  Ne porten e parajses (Gtheka)

  Mesazh nga Leonardzz. prej Fri May 15, 2009 8:22 am

  Nje dite Shen Pjetri u lodh duke prere biletat per ata qe prisnin rradhen per ne parajse. Merr ne telefon Jezusin dhe e pyet nqs mund ta zevendesoje per pak ore, sa te marri veten e te dredhe nje cigare. Jezusi pranon dhe shume shpejt ja merr doren punes se re. Ne fund te rradhes, nje plak i vjeter me floke te bardha e i kerrusur afrohet ngadale. Jezusi e pyet:

  - Zoteri cfare te mirash keni bere ne ate bote qe te meritoni parajsen?

  Plaku pergjigjet: - Nuk kam bere ndonje gje te madhe. Une isha vetem nje zdrukthar i varfer. Por djali im, ai u ka bere shume te mira njerezve. Ai ka mbetur ne histori per moralin e jetes se tij. Ai u tregoi te gjitheve rrugen e drejte, rendesine e familjes.. . . Nderkohe, Jezusit i erdhi nje shprehje lumturie ne fytyre. Vrapoi per tek plaku duke therritur:

  - "Baba, Baba, sa me ka marre malli!!"

  Plaku, ngriti koken, buzeqeshi, hapi krahet dhe therriti me sa kishte fuqi:

  -"Pinok, Pinok, ku je mor bir!!"

   Ora është Wed Mar 21, 2018 8:16 pm