Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Kush e vodhi molekulen?

  Share

  Kush e vodhi molekulen?

  Mesazh nga Leonardzz. prej Fri May 15, 2009 8:13 am

  Ne Shqiperi del ligji qe te gjithe policat duhej te ishin me shkolle te mesme, mirepo nje polic nuk kishte shkolle te mesme, keshtu qe shefi vete edhe i thote ketij te fundit:

  - duhet te besh nje shkolle te mesme,- i thote -se ndryshe do te pushojne.

  - mire, - i thote ky polici,- do bej si do bej do ta bej te mesmen. Vazhdon shkollen e mesme polici, mirepo gjithe naten bente sherbimin dhe kur vinte ne shkolle vetem gjume flinte. Nje dite mesuesi i kimise po shpjegonte rreth shperberjes se molekulave edhe po shpjegonte se 3 molekula kaluan ne Nacl edhe 2 ne sulfir...

  - Po dy te tjerat kush i mori?,- pyeti mesuesi me qellim qe nxenesit te gjenin problemin.

  Polici e degjon, nxjerr shkopin edhe fillon t'i rrahe nje nga nje te gjithe.

  - Nxirrni molekulen, kush e mori molekulen se e vrava! Kot jemi polica ne, mos kapim dot kush i mori dy molekulat?

  Profesori i kimise vendos qe t'i thote shefit rreth asaj qe ndodhi:

  - Ore po mire o ai polici tend le qe tere diten fle gjume ne klase po dje u ngrit edhe i rrahu te gjithe qe te gjente kush i kishte mare dy molekulat...

  - oh lere se i ka vjedhur vete ai qe ben keshtu, - pergjigjet shefi...

   Ora është Thu Apr 26, 2018 12:45 pm