Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  NBA: Nuggets në finalen e Perëndimit

  Share

  NBA: Nuggets në finalen e Perëndimit

  Mesazh nga Leonardzz. prej Thu May 14, 2009 5:28 am  Chauncey Billups udhëhoqi Denver Nuggets në finalen e parë të Konferencës Perëndimore që nga viti 1985, duke ndihmuar ekipin të shënojë fitore 124-110 ndaj Dallas Mavericks.

  Billups shënoi 28 pikë dhe 12 asistime, për të qenë i dyti më i saktë në pikë, pas Carmelo Anthony, i cili shënoi 30 pikë në fitoren e katërt në këtë gjysmëfinale të Nuggets ndaj Mavericks.

  Dirk Nowitzki shënoi 32 pikë dhe 10 kërcime për Mavericks.

  Denver do të luajë në finale me fituesin e gjysmëfinales tjetër, Los Angeles Lakers-Houston Rockets, ku Lakers avancojnë 3-2 me ndeshje të fituara.

   Ora është Sat Apr 21, 2018 7:18 am