Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  NBA: Lakers shkatërrojnë Rockets

  Share

  NBA: Lakers shkatërrojnë Rockets

  Mesazh nga Leonardzz. prej Wed May 13, 2009 6:59 am  Kobe Bryant ka shënuar pikët më të larta në ndeshje, 26, derisa Los Angeles Lakers ka deklasuar rivalin e gjysmëfinales, Houston Rockets, duke e mposhtur me rezultat 118-78 dhe duke marrë avantazhin 3-2 në serinë e ndeshjeve të play-offit të Konferencës Perëndimore.

  Të tronditur nga humbja e dy ditëve më parë, 99-87, nga Rockets, Lakers kurrë nuk u dorëzuan në ndeshjen e mbrëmshme të zhvilluar në Staples Center. Spanjolli Pau Gasol kontribuoi me 16 pikë dhe 13 kërcime, dhe Andrew Bynum shënoi 14 pikë.

  Aaron Brooks shënoi më të lartat për Rockets, 14 pikë. Ndeshja e gjashtë që zhvillohet të enjten, do të zhvendoset në Houston.

   Ora është Thu Apr 26, 2018 1:12 pm