Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Wenger ringjall interesimin për Alonson

  Share

  Wenger ringjall interesimin për Alonson

  Mesazh nga Leonardzz. prej Wed May 13, 2009 6:59 am  Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, planifikon t’i japë ca përvojë mesfushës së ekipit të tij dhe ka ringjallur interesimin për lojtarin e Liverpoolit, Xabi Alonco.

  Spanjolli është një prej futbollistëve më të mirë në Liverpool këtë sezon edhe krahas asaj që verën e kaluar për pak nuk u transferua në Juventus.

  Përveç Juventusit, edhe Arsenali ishte i interesuar për shërbimet e tij, pasi disa prej lojtarëve kyç u larguan nga Emirates.

  Me ringjalljen e interesimit të Liverpoolit për mesfushorin e Aston Villas, Gareth Berry, Benitez është i vetëdijshëm se do të duhet të shesë lojtarë për të sjellë të rinj në Anfield. Alonso mund të jetë një prej lojtarëve që mund të lejohet të largohet.

  Pas dështimit të Arsenalit për të fituar trofe edhe për një sezon tjetër, edhe Wenger e ka të qartë se duhet të sjellë lojtarë me përvojë në Emirates dhe të cilët e njohin futbollin anglez, kushte që i plotëson Alonso.

   Ora është Tue Apr 24, 2018 10:25 am