Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Dzeko i pandalshëm në fitoren Wolfsburgut

  Share

  Dzeko i pandalshëm në fitoren Wolfsburgut

  Mesazh nga Leonardzz. prej Wed May 13, 2009 6:47 am  Skuadra e Wolfsburgut ka shënuar fitore me rezultat prej 3-0 kundër Borussia Dortmundit në Volkswagen Arena për të vazhduar kryesimin në Bundesligën gjermane dy javë pa përfunduar Kampionati.

  Heroi i Wolfsburgut në ndeshjen e të martës mbrëma ishte sërish boshnjaku Edin Dzeko, i cili shënoi dy herë në këtë përballje për t’ia siguruar tre pikë të radhës skuadrës së tij.

  Dzeko shënoi njëherë në pjesën e parë (15’), me të filluar pjesa e dytë (47’) Grafite dyfishoi epërsinë, ndërsa në minutën e 85-të Dzeko shënoi golin e dytë personal dhe të tretin për Wolfsburgun.

  Me këtë fitore Wolfsburg mban pozitën e parë me pikë të barabarta me Bayern Munichun që mban vendin dytë dhe një pikë më shumë se Hertha Berlin që gjendet në pozitën e tretë.

   Ora është Sat Apr 21, 2018 7:26 am