Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  Ferrari mund të braktisë Formula 1

  Share

  Ferrari mund të braktisë Formula 1

  Mesazh nga Leonardzz. prej Wed May 13, 2009 6:42 am  Nëse nuk ndryshohen rregullat e vendosura së fundi nga FIA, skuadra e Ferrarit do të tërhiqet nga garat e Formula 1 duke filluar që nga sezoni i ardhshëm.

  Ky vendim është marrë nga këshilli administrativ i skuderisë italiane, e cila përmes një komunikate për shtyp ka kërkuar që FIA të shqyrtojë edhe njëherë çështjen e kufirit të buxhetit të skuadrave të Formula 1 që është 44 milionë euro.

  “Këshilli administrativ i Ferrarit i studioi edhe njëherë zhvillimet e javëve të fundit dhe vendimet e marra nga FIA në datën 29 prill. Nëse rregullat e vendosura në atë mbledhje do të jenë në fuqi në botërorin e vitit të ardhshëm, atëherë për Ferrarin ka shume pak arsye që të vazhdojë të qëndrojë në Formula 1. Kemi qenë gjithnjë për norma të barabarta për të gjithë, rregulla të qëndrueshme dhe vazhdimësi të punës metodike dhe progresive për uljen e kostove në Formula 1. Dhe nëse këto kërkesa nuk respektohen, atëherë Ferrari deklaron se nuk do të regjistrohet për Botërorin e vitit 2010”, shkruan në deklaratën zyrtare të Ferrarit.

  Nuk është hera e parë që Ferrari kërcënon për braktisje nga botërori i Formula 1. Një veprim te tille kokëkuqja italiane e ka bërë edhe me 27 tetor të vitit të kaluar kur FIA hodhi idenë e përdorimit te motorit unik. /TCH/

   Ora është Fri Apr 20, 2018 6:17 pm