Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  NBA: Rockets barazojnë me Lakers

  Share

  NBA: Rockets barazojnë me Lakers

  Mesazh nga Leonardzz. prej Mon May 11, 2009 8:16 am  Houston Rockets ka përballuar mungesën e Yao Ming duke tronditur liderin e Konferencës Perëndimore, Los Angeles Lakers, të cilin e mposhti me rezultat 99-87 për të barazuar në 2-2 ndeshjet e gjysmëfinales.

  Aaron Brooks ka shënuar pikët më të larta në karrierë, 34 gjithsej, për të ndihmuar Rockets të fitojnë në fushë vendore ndaj Lakers. Shane Battier ka shënuar 23 pikë të tjera ndërsa Luis Scola ka kontribuar me 11 pikë dhe 14 kërcime.

  Pau Gasol shënoi 30 pikë për Lakers, derisa Kobe Bryant shënoi vetëm 15 pikë, duke qenë i saktë në vetëm shtatë nga 17 tentimet. Ndeshja e pestë zhvillohet të martën në Los Angeles.

  Edhe në gjysmëfinalen e Konferencës Lindore, Boston Celtics ka shënuar fitore 95-94 ndaj Orlando Magic, për të barazuar serinë e play-offit në 2-2. Ndeshja e ardhshme zhvillohet në Boston të martën.

   Ora është Tue Apr 24, 2018 10:03 am