Hacked By L0wHacker

Hacked By L0wHacker
Hacked By L0wHacker

Hacked by L0wHacker


  F1: Button triumfon edhe në Barcelonë

  Share

  F1: Button triumfon edhe në Barcelonë

  Mesazh nga Leonardzz. prej Sun May 10, 2009 12:03 pm  Ngasësi i skuterisë Brawn GP, Jenson Button është fitues edhe Çmimit të Madh të Spanjës në Formula 1, duke çuar në katër numrin e garave të fituara këtë sezon.

  Anglezi ka përfunduar garën para shokut të tij të skuadrës Rubens Barrichello, i cili përfundoi i dytë, dhe para ngasësit të skuterisë Red Bull, Mark Webber, i cili po ashtu u ngjit në podium.

  Me të filluar gara, vetura e sigurisë është dashur të futet në pistë, pas një aksidenti që dëmtoi formulën Toyota të Jarno Trullit. Edhe ish-kampioni i Formula 1, Kimi Raikkonen, i dha fund garës para kohe, kur pas 19 xhirosh Ferrari i tij u ndal në pistë.

  Button vazhdon të kryesojë në tabelën e ngasësve me 41 pikë, i ndjekur nga Barrichello me 27 dhe Vettel me 23 pikë. Brawn GP në anën tjetër kryeson tek konstruktorët me 65 pikë, i ndjekur nga Red Bull me 38.5 dhe Toyota me 26.5.

   Ora është Sat Mar 24, 2018 5:14 pm